Niedzielski: Polski rząd zakontraktował blisko 62 mln szczepionek

Polski rząd zakontraktował blisko 62 mln szczepionek, które zabezpieczają wszystkie potrzeby w zakresie szczepień, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Pojawiło się światełko w tunelu. Tym światełkiem są oczywiście szczepienia, których rząd polski zakontraktował blisko 62 mln, które zabezpieczają wszystkie potrzeby zaszczepienia dorosłych Polaków” – powiedział Niedzielski w Sejmie.

Przedstawił informację o stanie przygotowania podmiotów leczniczych na zwiększoną liczbę zachorowań na COVID-19 oraz działań podjętych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Podkreślił, że sytuacja epidemiologiczna jest lepsza niż trzy, cztery tygodnie temu, ale – jak zaznaczył – to nie znaczy, że jesteśmy w pełni bezpieczni.

„Niestety widmo trzeciej fali cały czas wisi nad całym światem, nie tylko nad Polską. I to widmo w niektórych miejscach na świecie się materializuje. Materializuje się chociażby w Korei, w Japonii, gdzie ta trzecia fala wystąpiła” – podkreślił.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 13 749 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 1 102 096 osób. Łącznie zmarło 21 630 osób.

(ISBnews)