MedApp ma umowę dystrybucyjną z Medical Idea wart. ok. 6 mln euro

MedApp podpisał umowę dystrybucyjną z polskim partnerem Medical Idea sp. z o.o., który uzyskał status wyłącznego dystrybutora technologii CarnaLife Holo na terenie Polski, podał MedApp. Trzyletnia wartość sprzedaży określona w umowie to 5,99 mln euro ( ok. 26,85 mln zł).

Kontrakt pozwala partnerowi na zawieranie umów subdystrybucji, które zgodnie z przyjętym modelem biznesowym spółki, podobnie jak z pozostałymi dystrybutorami zagranicznymi, możliwe będą wyłącznie po wcześniejszej akredytacji ze strony MedApp. Strony mają już za sobą pierwsze wspólne zabiegi chirurgiczne z użyciem CarnaLife Holo w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie, podano.

„Umowa dystrybucyjna z Medical Idea daje nam szersze niż dotychczas dotarcie z rozwiązaniami MedApp do klinik i szpitali wykonujących specjalistyczne zabiegi. Widzimy coraz większe zainteresowanie wykorzystaniem naszej technologii przez szpitale, kliniki i to jest bardzo mobilizujące dla całego naszego zespołu. Prowadzimy rozmowy na temat wdrożeń naszych głównych aplikacji CarnaLife Holo, jak i CarnaLife System z kolejnymi przychodniami czy szpitalami. Wykorzystanie kompetencji oraz doświadczeń dystrybutorów, którzy oferują nasze rozwiązania docelowym klientom, jakimi są kliniki, szpitale czy przychodnie pozwoli nam jeszcze szybciej odpowiedzieć na potrzeby związane z wykorzystaniem rozwiązań oferowanych przez naszą spółkę. Współpraca z kolejnym dystrybutorem powinna się również przełożyć na większą sprzedaż” – powiedział prezes Krzysztof Mędrala, cytowany w komunikacie.

System CarnaLife Holo to technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach, jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

(ISBnews)