Biomed-Lublin zlecił budowę budynku badawczo-rozwojowego za 33 mln zł netto

Biomed-Lublin zawarł umowę z firmą Karmar o generalne wykonawstwo w systemie „pod klucz” budynku badawczo-rozwojowego w ramach Centrum Innowacji Biotechnologicznych – Zakład ONKO BCG wraz z infrastrukturą techniczną w Lublinie, za 33 mln zł netto, podała spółka.

„Inwestycja budowlana zaklasyfikowana jest do kategorii 5 złożoności budynku (budynki wielofunkcyjne oraz o bardzo złożonych wymaganiach funkcjonalnych, instalacyjnych i technologicznych, wymagające szczególnych rozwiązań inżynierskich). Wartość wynagrodzenia przysługującego wykonawcy z tytułu realizacji Inwestycji budowlanej wynosi 32 999 000 zł, przy czym jest to wynagrodzenie ryczałtowe nieobejmujące podatku VAT” – czytamy w komunikacie.

Zakończenie wykonania przedmiotu umowy nastąpi w terminie 13,8 miesięcy od daty podpisania umowy. Zgodnie z treścią umowy, część prac zostanie wykonana przez podwykonawców działających na rzecz i w imieniu generalnego wykonawcy, podano również.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

(ISBnews)