Maciej Gamrot został powołany do zarządu Medicalgorithmics

Rada nadzorcza Medicalgorithmics powołała Macieja Gamrota do pełnienia funkcji członka zarządu – dyrektora finansowego na okres 3-letniej kadencji, podała spółka. Zastąpi on dotychczasowego CFO – Maksymiliana Sztanderę.

„Pan Maciej Gamrot posiada duże doświadczenie w zakresie prowadzenia procesów pozyskiwania inwestora strategicznego lub finansowego, co w ocenie rady nadzorczej będzie wsparciem dla spółki w procesie przeglądu dostępnych opcji strategicznych” – czytamy w komunikacie.

Zarząd Medicalgorithmics poinformował wcześniej w tym miesiacu, że podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej.

Jak podano, Maciej Gamrot od wielu lat pełni funkcje menadżerskie w obszarze finansów i audytu. Przez 14 lat pracował na różnych stanowiskach w Grupie Agora (m.in. menedżer sprawozdawczości finansowej, menedżer audytu wewnętrznego grupy kapitałowej oraz p.o. dyrektora finansowego), następnie jako członek zarządu ds. finansowych i dyrektor finansowy w Platige Image, Audioteka, Dobroplast Fabryka Okien (po przejęciu tej spółki przed Grupę Arbonia A.G.)

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

(ISBnews)