PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
środa, 6 listopada, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O Chorowaniu po Ludzku

10 lutego 09:00 - 17:00

W przeddzień Światowego Dnia Chorego, Fundacja Ludzie i Medycyna organizuje już po raz drugi konferencję „O Chorowaniu po Ludzku”, skierowaną do wszystkich, którzy mierzą się
z różnymi chorobami przewlekłymi. Konferencja będzie składać się z wykładów i praktycznych warsztatów. Podczas wydarzenia wystąpią zarówno pacjenci, którzy sami zmagają się z chorobami lub ich bliscy, jak i eksperci w zakresie zdrowia i praw pacjenta. Konferencja jest bezpłatna i odbędzie się online. Link do strony konferencji: https://ludzieimedycyna.pl/konferencja-2024/

Podczas wydarzenia spojrzymy na wyzwania związane z chorobą z różnych perspektyw, skupiając się zarówno na aspektach psychologicznych, jak i praktycznych.
Choroba przewlekła a związek: Panel będzie dotyczył wpływu choroby przewlekłej na relacje. W rozmowie na ten temat weźmą udział Agata Sawicka, copywriterka i songwriterka, Anna Herman, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, oraz Patrycja Wonatowska, psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna, które podzielą się perspektywami i narzędziami do radzenia sobie z tym aspektem życia z chorobą przewlekłą.
Poszukiwanie rzetelnych informacji w erze cyfrowej: O problemach z wyszukiwaniem rzetelnych informacji w erze internetu dotyczących chorób przewlekłych opowie Katarzyna Lipka, analityczka Fundacji „Przeciwdziałamy Dezinformacji”, Karolina Wierzbińska, redaktorka naczelna Hello Zdrowie oraz Patrycja Furs, edukatorka i blogerka, które podzielą się sprawdzonymi metodami korzystania z zasobów internetu, unikając dezinformacji.
Prawa Pacjenta: Kwestie prawne związane z pacjentami i możliwościami w procesie leczenia omówi Ewelina Babisz, radczyni prawna, Jakub Kosikowski, rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej, oraz Anna Łotowska-Ćwiklewska, anestezjolożka. Prelegenci omówią prawa pacjentów i strategie ich obrony.
Choroba przewlekła a praca: O wyzwaniach związanych z łączeniem choroby przewlekłej z życiem zawodowym opowie Katarzyna Wierzbowska, przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna, Łukasz Krasoń, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, oraz Urszula Zając-Pałdyna, prawniczka i specjalistka ds. HR.

Poza wykładami, konferencję uzupełniają praktyczne warsztaty stacjonarne, okazja do poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń oraz zdobycia praktycznej wiedzy ułatwiającej codzienne życie.
1. Choroba przewlekła a praca – warsztaty relaksacyjne: Zdobądź praktyczną wiedzę, jak radzić sobie ze stresem, nie tylko w pracy. Prowadząca: psycholożka Joanna Stawińska. 6 lutego o godzinie 15:30.
2. Choroba przewlekła a związek – Rób Zina i Zobacz, jak zrobić pierwszy krok w rozmowie o blokadach intymnych: Prowadzące: Girls and Queers to the Front. 10 lutego o godzinie 15:30.
3. Prawa Pacjenta – praktyczna wiedza o przygotowaniu wniosku o przyznanie stopnia niepełnosprawności: Prowadząca: coach Paulina Wesołek. 10 lutego o godzinie 15:30.
4. Poszukiwanie rzetelnych informacji w rrze cyfrowej – praktyczne zastosowanie mapy krytycznego myślenia w chorobie: Prowadząca: naukowczyni Helena Butkiewicz, liderka Projektu Źródła w Fundacji Ludzie i Medycyna. 10 lutego o godzinie 15:30.
Zapraszamy do zapisów! Konferencja odbędzie się on-line, a udział w niej jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy również na wspólne oglądanie wydarzenia online i wymianę doświadczeń w siedzibie sponsora PZU Zdrowie.

Szczegóły

Data:
10 lutego
Godzina:
09:00 - 17:00