Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Dyrektor Centralnego Ośrodka Badań Innowacji i Kształcenia dr n. med. Artur Drobniak powiedział podczas debaty „DGP” dotyczącej cyfryzacji ochrony zdrowia, że w Naczelnej Izbie Lekarskiej zainaugurowano projekt NIL Innovation Network, czyli sieci kontaktów zrzeszających lekarzy pionierów i wczesnych wdrożeniowców w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej. Ma to zachęcić medyków, którzy wciąż nie są przekonani do tej formy dokumentacji.
–W sierpniu rozpoczęła się druga kwalifikacja szpitali do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia opieki zdrowotnej – sieć ma obowiązywać od stycznia 2023 r. do 30 czerwca 2027 r. Wbrew zapowiedziom nowa lista niemal nie różni się od poprzedniej i zawiera 585 placówek wobec 592 w latach 2017–2022. Sieć w dotychczasowej formie nie zwiększyła jednak kompleksowości usług ani nie skróciła kolejek.

Głos Wielkopolski
–Nowo wybudowany pawilon Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu rozpoczął przyjmowanie małych pacjentów. Placówka może przyjąć 48 dzieci, które będą mogły korzystać z ośmiu sal całodziennego pobytu oraz jedno- i dwuosobowych. Obecnie w budynku znajdziemy również pracownię patomorfologii, immunologii hematologicznej, leku cytostatycznego, poradnię onkologiczną, a także gabinet znieczuleń ogólnych, stanowiska opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinet do prowadzenia wsparcia psychologicznego oraz salę rehabilitacyjną.