PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
poniedziałek, 25 września, 2023
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia. 4 edycja kwartalnika

14 grudnia 2022 09:30 - 10:30

Z inicjatywy Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) zostanie zaprezentowany czwarty numer kwartalnika Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia. Z tej okazji zapraszamy na konferencję prasową online, na której zostaną przedstawione kluczowe przekazy z przygotowanej analizy. Spotkanie poprowadzi Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. Uczestnictwo w konferencji będzie możliwe po zalogowaniu się w link wydarzenia.

Najnowszy numer kwartalnika Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia zawiera:

nowe informacje dotyczące poziomu publicznych nakładów na zdrowie w Polsce, z uwzględnieniem planowanych zmian, związanych z procedowaną nowelizacją ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, a także aktualnego stanu prac w Sejmie nad projektem ustawy budżetowej na 2023 r.;
analizę wpływów ze składki zdrowotnej, w celu określenia efektów zmian związanych z Polskim Ładem oraz struktury grup zawodowych płacących składkę zdrowotną;
szacunki przedstawiające, jaka część wzrostu środków na ochronę zdrowia będzie musiała zostać przeznaczona na podwyżki wynagrodzeń personelu medycznego, m.in. w związku z ustawową waloryzacją płac.
Konferencja służy zainicjowaniu otwartej i transparentnej debaty nt. publikowanych oficjalnie danych, oraz ich interpretacji w kontekście spełnienia założeń ustawy 7% PKB na zdrowie. Zagwarantowanie publicznego dostępu do danych na temat wydatkowania środków oraz informacji odnośnie do planowanych, szczegółowych celów finansowanych jest niezbędne do oceny i poprawy skuteczności wybranych rozwiązań.

O Monitorze Finansowania Ochrony Zdrowia:

Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia to nowy projekt realizowany przez Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE), którego celem jest przejrzyste informowanie o wielkości i strukturze środków publicznych przeznaczanych na funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia.

Szczegóły

Data:
14 grudnia 2022
Godzina:
09:30 - 10:30