Polak powalczy o świat bez dymu tytoniowego

Jacek Olczak objął stanowisko prezesa ds. operacyjnych Philip Morris International (PMI) w szwajcarskiej centrali firmy. To powołanie na nowo powstałe stanowisko jest kolejnym krokiem w transformacji firmy i stworzenie świata bez dymu tytoniowego, tłumaczy spółka.

„W nowej roli Jacek Olczak jest odpowiedzialny za wdrażanie globalnej strategii PMI oraz realizację planów komercyjnych firmy zarówno w obszarze produktów z potencjałem obniżonego ryzyka, w których tytoń jest podgrzewany (np. IQOS), jak również wyrobów tradycyjnych” – czytamy w komunikacie.

To kolejny znaczący awans Polaka w wiodącej międzynarodowej firmie tytoniowej, która zatrudnia na świecie 81 tys. ludzi.

PMI podał, że przechodzi największą transformację nie tylko w historii firmy, ale również całej branży, której celem jest zbudowanie przyszłości bez dymu tytoniowego, również w Polsce. Działania firmy w tym zakresie koncentrują się na dostarczeniu dorosłym palaczom gamy produktów stanowiących lepszą alternatywę, czyli produktów o obniżonej szkodliwości. Najbardziej zaawansowanym produktem alternatywnym PMI jest IQOS, który elektronicznie podgrzewa tytoń. Portfolio produktów bezdymnych zawiera również e-papierosy oraz inne technologie wytwarzające aerozol z nikotyną, w których nie dochodzi do procesu spalania.

Philip Morris International Inc. jest wiodącą międzynarodową firmą tytoniową zajmującą się produkcją i sprzedażą papierosów oraz innych produktów zawierających nikotynę na rynkach poza Stanami Zjednoczonymi.

Fabryka Philip Morris International w Krakowie jest największym centrum produkcyjnym PMI w Europie i jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie. Obecnie ok. 70 proc. produkcji krakowskiej fabryki trafia na eksport i jest sprzedawana na ponad 60 rynkach na całym świecie. Do tej pory Philip Morris International zainwestował w Polsce ponad 700 mln USD.