W Lublinie otwarto Centrum Symulacji Medycznej

Processed with VSCO with a6 preset

Uroczystości inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie towarzyszyło otwarcie nowego budynku Centrum Symulacji Medycznej. „Miejsce to pozwoli na zintegrowane kształcenie na wszystkich naszych kierunkach (…). Powołanie i zaistnienie takiej jednostki w strukturze uczelni to jeden z obowiązujących światowych standardów współczesnej dydaktyki medycznej” – podkreślał prof. dr hab. n. med. Andrzej Drop, rektor lubelskiej uczelni.

Z kolei podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Król podkreślił, że ważne jest to, aby „nowoczesne uczelnie miały nowoczesne narzędzia do prowadzenia nowoczesnej dydaktyki”.

Centrum Symulacji Medycznej to obiekt o sześciu kondygnacjach, na których znajdują się sale wykładowe, konferencyjne, prosektoria, sala operacyjna oraz pracownie symulacji ALS/BLS, OIT, pediatrycznej, pielęgniarskiej, położniczej i stomatologicznej. To tutaj, w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości, z udziałem pacjentów symulowanych i za pomocą narzędzi symulacyjnych, kształcić się będą studenci lubelskiej uczelni medycznej.