Braster ma umowę na dystrybucję ‚braster pro’ w Wielkiej Brytanii

Braster podpisał umowę z Griffiths & Nielsen produkującą innowacyjne wyroby medyczne w Wielkiej Brytanii, na dystrybucję urządzenia ‚braster pro’ na rynku brytyjskim, podała spółka.

„Przedmiotowa umowa określa progi sprzedażowe wyznaczone do osiągnięcia przez dystrybutora w Wielkiej Brytanii. Biznes plan zakłada sprzedaż urządzeń w pierwszym roku sprzedaży na poziomie 400 000 GBP i osiągnięcie w trzecim roku sprzedaży na poziomie 1 600 000 GBP. Sprzedaż urządzeń rozpocznie się w pierwszej połowie 2020 roku po dopełnieniu formalności rejestracyjnych na tamtejszym rynku” – czytamy w komunikacie.

„Nawiązanie współpracy z kolejnym podmiotem na terenie Wielkiej Brytanii jest ważnym elementem ekspansji zagranicznej spółki. Wprowadzenie urządzenia na tak wymagający rynek jakim jest Wielka Brytania, w oparciu o współpracę z liczącym się na tamtym rynku dystrybutorem, stanowi referencję dla dystrybutorów w innych krajach, a w konsekwencji może mieć wpływ na rozwój współpracy międzynarodowej spółki i przyszłość finansową spółki” – czytamy dalej.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

(ISBnews)