Pure Biologics ma 29,9 mln zł dofinansowania do projektu leku onkologicznego

Projekt Pure Biologics pt. „Opracowanie bispecyficznego fragmentu przeciwciała do symultanicznego zwalczania nowotworu i rekrutacji komórek układu immunologicznego (BIKE)” został rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) do dofinansowania w ramach konkursu Szybka Ścieżka 2/1.1.1/2019, podała spółka. Projekt będzie realizowany pod nazwą PureBIKE z identyfikatorem PB003. Całkowita wartość projektu wynosi 40,4 mln zł, a kwota dofinansowania z funduszy unijnych – 29,9 mln zł.

„Celem projektu PureBIKE PB003 jest rozwój kandydata na lek opartego o przeciwciało, działającego w oparciu o strategię immunoterapii w leczeniu potrójnie negatywnego raka piersi. Opracowany zostanie bispecyficzny fragment przeciwciała aktywujący komórki układu odpornościowego typu ‚naturalni zabójcy’ do zwalczania nowotworu przez pierwsze ramię aktywne oraz hamujący wzrost i przerzuty guza przez drugie ramię aktywne. Do opracowania kandydata zostanie wykorzystana platforma spółki do generowania fragmentów przeciwciał – PureSelect pierwszej i drugiej generacji” – czytamy w komunikacie.

Całkowita wartość projektu wynosi 40 417 125 zł, a kwota dofinansowania z funduszy unijnych 29 869 080 zł. Wkład własny projektu całym okresie jego realizacji spółka zamierza pokryć w pierwszej kolejności z kapitału pozyskanego w ramach przeprowadzonej emisji emisji akcji serii D, a następnie w ramach przyszłych emisji akcji, podano również.

Projekt będący trzecim w portfelu projektów rozwoju leków biologicznych spółki Pure Biologics realizowany będzie w latach 2019-2023. W ramach projektu wykonane zostają prace umożliwiające rozwój kandydata od etapu identyfikacji przeciwciał rozpoznających wybrane cele molekularne aż do pierwszej fazy badań klinicznych włącznie, podsumowano.

Pure Biologics to polska spółka biofarmaceutyczna zajmująca się produkcją i oczyszczaniem wysokiej jakości białek rekombinowanych oraz selekcją rekombinowanych przeciwciał do zastosowań biomedycznych i diagnostycznych. Od grudnia 2018 r. jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)