Master Pharm nabył portfolio 49 marek suplementów diety od Avet Pharma

Master Pharm nabył portfolio 49 marek suplementów diety (marki własne) od spółki Avet Pharma Sp. z o.o., podał Master Pharm

„Zakupu dokonano w cenie rynkowej określonej przez profesjonalny podmiot zajmujący się wyceną tego typu aktywów. Całość kwoty nabycia została w dniu dzisiejszym uregulowana. Jednocześnie nastąpiła spłata znaczącej części przeterminowanych należności od spółki Avet Pharma wobec emitenta” – czytamy w komunikacie.

Ze spółką Avet Pharma zostanie zawarta, na zwyczajnych warunkach rynkowych, umowa dystrybucyjna w zakresie sprzedaży produktów Master Pharm przez spółkę Avet Pharma, podano także.

Spółka podała, że w opinii zarządu działania te umożliwią wyeliminowanie negatywnego wpływu dotychczasowego modelu dystrybucyjnego marek własnych realizowanego przez Avet Pharma na wyniki Grupy Master Pharm, a także oznaczają redukcję zadłużenia Avet Pharma wobec emitenta.

„Dzięki temu spółka zamierza skupić się na produkcji kontraktowej, którą ocenia jako najbardziej perspektywiczną w kontekście długoterminowego rozwoju emitenta” – podkreślono.

Master Pharm poinformował 24 grudnia, że sprzedał spółkę zależną Avet Pharma na rzecz jednej osoby cywilnej za cenę 1000 zł. Wówczas podano, że cena sprzedaży udziałów w ocenie zarządu odzwierciedla wartość Avet Pharma i wynika m.in. z jej zadłużenia, zaś kolejnymi działaniami będą odkupienie od Avet Pharma portfolio marek własnych przez Master Pharm, a także podpisanie przez Master Pharm z Avet Pharma umowy dystrybucyjnej w zakresie sprzedaży produktów Master Pharm.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

(ISBnews)