Kolejne przypadki zakażenia i kolejne zgony

„Mamy 27 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia.Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 563/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zakażona koronawirusem 37-latka, którą przewieziono ze szpitala w Wolicy pod Kaliszem do Poznania, zmarła w niedzielę rano. Jak poinformował dyrektor szpitala w Wolicy, pacjentka i jej rodzina nie przekazała lekarzom, że kobieta miała kontakt z kuzynem, który był we Włoszech.

37-letnia pacjentka trafiła do szpitala w Wolicy 15 marca z rozpoznaniem zapalenia płuc. Według przedstawicieli szpitala, pierwotna diagnostyka wskazywała na infekcję bakteryjną.

Szpital w Wolicy został objęty kwarantanną.

Zamknięte zostały także dwa oddziały uniwersyteckiego szpitala w Krakowie. Według „Gazety Wyborczej” koronawirusa wykryto u dwóch pracowników szpitala, trzeci czeka jeszcze na wynik badania.

Jak podaje resort zdrowia w ciągu ostatniej doby przeprowadzono 2,5 tys, testów pod kątem koronawirusa.