Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
Członkowie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie proponuje, aby do pacjentów objętych kwarantanną mogły udawać się mobilne gabinety dentystyczne. Osoby potencjalnie wolne od koronawirusa miałyby się leczyć w ośrodkach referencyjnych znajdujących się w każdym województwie. Z powodu braków wytycznych dot. bezpiecznego leczenia stomatologicznego większość prywatnych praktyk dentystycznych została zamknięta.
–Leki, których używano przeciwko innym patogenom, okazują się skuteczne w walce z koronawirusem. Lek remdesivir, stosowany z sukcesami w przypadku koronawirusów MERS i SARS, został wykorzystany w leczeniu kilkorga pacjentów, również testy chińskich naukowców wykazały jego dużą skuteczność. Obawy lekarzy budzi jednak potencjalna toksyczność substancji i ewentualne skutki uboczne.

Puls Biznesu
–Centrum Medyczne CMP chce zakończyć w I kw. proces przejęcia spółki medycznej, chce także uruchomić minimum 2 nowe oddziały, przynajmniej 1 poza Warszawą. W długotrwałej strategii spółka zakłada otwieranie minimum 2 oddziałów rocznie, w stolicy i największych miastach Polski.