Lux Med w gronie najbardziej pożądanych pracodawców 2020 roku

Grupa Lux Med po raz kolejny znalazła się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców w branży medycznej w 2020 roku. Most Attractive Employers to ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców przygotowywany przez międzynarodową firmę doradczą Universum. W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 16 tys. polskich studentów.

„Jesteśmy liderem polskiego rynku prywatnych usług zdrowotnych i jednym z największych pracodawców w kraju, zatrudniającym ponad 16 tys. osób. Tworzymy wyjątkowe miejsce pracy, z którym pracownicy się identyfikują, są zaangażowani i mają możliwości rozwoju. Doceniamy i rozwijamy – ok. 70% naszych menadżerów to osoby, które awansowały w ramach rekrutacji wewnętrznych. Warto dołączyć do naszego zespołu i związać z nami swoją przyszłość zawodową” – mówi cytowana w komunikacie prezes grupy Anna Rulkiewicz.

Wg. autorów rankingu, studenci zanim zaaplikują do danego pracodawcy, sprawdzają informacje o nich w kilku kanałach. Najbardziej popularne są kanały komunikacji online. Wśród nich na pierwszym miejscu znalazły się media społecznościowe, następnie portale z ogłoszeniami i strony karierowe pracodawcy. Wiedzę zdobytą online chętnie weryfikują w czasie osobistych spotkań, takich jak targi pracy oraz spotkania z pracodawcami na uczelniach.

„Zależy nam, aby być pracodawcą pierwszego wyboru, który przyciąga talenty i oferuje dobre warunki pracy. Jesteśmy dużą organizacją, która daje unikalne na rynku możliwości rozwoju kompetencji w ramach rozbudowanych struktur wewnętrznych. Jesteśmy dumni też z tego, że praktycznie nie dotyczy nas problem rotacji kadr – ludzie wiążą się z nami na lata. U nas pracują osoby, które podejmowały pracę na stanowiskach w obsłudze Pacjenta, a dzisiaj są członkami wyższej kadry zarządzającej” – dodaje Dorota Sawicz, dyrektor HR w Grupie Lux Med.

Najlepsi pracodawcy zostali wybrani w siedmiu kategoriach: biznes, inżynieria, informatyka, nauki medyczne, nauki ścisłe, nauki humanistyczne oraz prawne. W rankingu Grupa Lux Med znalazła się na trzeciej pozycji podium, w gronie z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWIA w Warszawie i Ministerstwem Zdrowia i najwyżej spośród prywatnych firm medycznych.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 tys. pacjentów. Do ich dyspozycji jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 tys. osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego. Jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.