Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Gazeta Wyborcza
–Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawiadomił prokuraturę o działalności firm sprzedających kilkudniowe e-zwolnienia i e-recepty. To próba zarobienia na wprowadzonej w trakcie epidemii możliwości wystawienia zwolnienia na podstawie teleporady, bez fizycznego kontaktu z lekarzem.

Rzeczpospolita
–Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, jeśli jesienią zagrozi nam druga fala zachorowań, będziemy lepiej przygotowani. Nowa strategia walki z epidemią będzie polegać na szybkiej reakcji i punktowym wprowadzaniu zaostrzonego reżimu sanitarnego.
–Jeśli w przyszłym roku pojawi się szczepionka na Covid-19, rząd rozważa jej finansowanie. W pierwszej kolejności powinna ona być dostępna za darmo dla seniorów, podkreślił premier Morawiecki.
–Zainteresowanie cyfrowymi konsultacjami z lekarzami pierwszego kontaktu wzrosło od początku roku o rekordowe 115%, wynika z danych firmy Kry, specjalizującej się w telemedycynie. Między marcem a majem popyt wzrósł o 30%. Na razie jest to jednak boom, nie stały trend. Może to zmienić ewentualna druga fala zachorowań na koronawirusa.