Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Zdaniem eksperta profilaktyki zakażeń dr. Pawła Grzesiowskiego szkoły będą nowym kanałem dystrybucji wirusa. Uważa on, że zasady działania szkół powinny być uzależnione od strefy, w której znajduje się powiat – w strefach czerwonych powszechne powinno być nauczanie zdalne. Obecnie sanepid uznaje, że przydzielenie powiatu do czerwonej strefy nie jest czynnikiem ograniczającym naukę stacjonarną.

Gazeta Wyborcza
–Profesor Robert Flisiak, prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, zwraca uwagę, że dzienna liczba przypadków koronawirusa w Polsce jest obecnie dwukrotnie większa niż wiosną, ale liczba zgonów wykazuje tendencję spadkową. Większość chorych przechodzi teraz zakażenie łagodnie lub bezobjawowo.
–Dziennikarze BBC dotarli do poufnego rządowego raportu, zgodnie z którym liczba zgonów w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa może wynieść zimą nawet do 85 tysięcy. W związku z tymi przewidywaniami możliwe jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Dziennik Gazeta Prawna
–Główny Inspektorat Sanitarny podtrzymuje, że dopóki nie pojawi się informacja o pierwszym zarażeniu koronawirusem, szkoły nie otrzymają zgody na przejście na tryb hybrydowy czy online.