Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Resort zdrowia zapewnia, że nie ma sygnałów, by deficyt szczepionek na grypę stał się celem mafii lekowych, które skupują leki z aptek i wywożą je za granicę, by tam sprzedać je po znacznie wyższej cenie. Szczepionki są objęte zakazem wywozu z kraju.
–Projekt nowelizacji rozporządzenia ws. zapewnienia jakości w bankach tkanek i komórek zakłada, że oprócz wywiadu medycznego i środowiskowego oraz badań fizykalnych i laboratoryjnych dawca tkanek i narządów będzie musiał obowiązkowo przejść test RT-PCR w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przeszczepianie komórek lub tkanek od dawców zarażonych koronawirusem lub mających kontakt z osobami zarażonymi jest niewskazane.

Gazeta Wyborcza
–W środę odnotowano w Warszawie 66 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, tyle samo było ich we wtorek. To najwyższy przyrost w stolicy od początku epidemii.
–W sześciu szpitalach miejskich w Warszawie pacjentki będą miały dostęp do lekarzy ginekologów bez tzw. klauzuli sumienia, w tym do dwóch całodobowo – w szpitalu na Solcu i Praskim.