Joński i Szczerba: żądamy zwrotu nagród dla urzędników MZ!

„Zamiast strategi walki z koronawirusem urzędnicy w ministerstwie zdrowia przyznali sobie nagrody” – ujawnili posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba, którzy prowadzą kontrolę poselską w Ministerstwie Zdrowia. – „Żądamy zwrotu nagród!”.

Dwumiesięczne wynagrodzenie brutto w czasie pandemii COVID-19 otrzymali Anna Goławska, Dyrektor Generalny Ministerstwa Zdrowia, Dyrektorzy oraz Zastepcy Dyrektorów Biura Administracyjnego Jarosław Kieszek i Piotr Węcławik, Wojciech Andrusiewicz, dyrektor Biura Komunikacji oraz Blanka Wiśniewska, dyrektor Biura Ministra funkcjonujących w Ministerstwie Zdrowia.

Warto przypomnieć, że to właśnie Gołowska odpowiada za zakup maseczek bez certyfikatów i respiratorów od handlarza bronią.

„Moją pracę oceniają moi przełożeni oraz dziennikarze, a nie posłowie” – odpowiedział Andrusiewicz, rzecznik MZ na konferencji prasowej.

Jak udało się ustalić ISBzdrowie z powodu pandemii zamrożono płace szeregowych urzędników z Miodowej i zawieszono wypłatę cokwartalnych premii.