Morawiecki: jeżeli będą dodatkowe obostrzenia, za 2-3 dni je ogłosimy

Jeżeli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zostaną ogłoszone za dwa-trzy dni, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

„Chcę zapewnić, że idziemy drogą środka, że jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to te obostrzenia za dwa, trzy dni ogłosimy. I one będą w taki sposób skonstruowane, żeby ogromna część naszej gospodarki w jak najmniejszym stopniu ucierpiała, bo obrona miejsc pracy, obrona możliwości świadczenia pracy dla przedsiębiorców jest fundamentalnym warunkiem powodzenia walki z epidemią” – powiedział Morawiecki w trakcie konferencji prasowej.

Podkreślił, że rząd przygotowuje różne rozwiązania.

W sobotę wprowadzono dodatkowe obostrzenia dla strefy żółtej i czerwonej. W strefie żółtej znalazł się cały kraj, w strefie czerwonej 152 powiaty, w tym 11 z 16 miast wojewódzkich i wiele innych większych miast, m.in. Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rzeszów, Bydgoszcz, Lublin.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 482 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 183 248 osób. Łącznie zmarło 3 614 osób.

(ISBnews)