Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Jak podaje „Rz”, harmonogram Narodowego Programu Szczepień na kolejne miesiące ma zostać zaprezentowany w drugiej połowie marca. W II kw. dostępnych może być nawet kilkanaście milionów dawek szczepionek przeciw koronawirusowi. Priorytetem w nowym harmonogramie ma być zaszczepienie seniorów i osób najbardziej narażonych na śmierć po zakażeniu.

Gazeta Wyborcza
–Narodowy Fundusz Zdrowia zalecił szpitalom ograniczenie do minimum lub całkowite zawieszenie planowego leczenia, a przede wszystkim operacji, które wiążą się z ryzykiem pobytu pacjenta na oddziale intensywnej terapii. Jak mówi szef NFZ Filip Nowak, ograniczenia te nie powinny dotyczyć diagnostyki i leczenia raka.
–Posłowie Michał Jaros, Michał Szczerba i Dariusz Joński weszli wczoraj z kontrolą poselską do szpitala tymczasowego we Wrocławiu. Przyczyną jest fakt, że wrocławski szpital to najdroższy tego typu obiekt w kraju – jego koszt to 75 mln zł. Nie umieszczono w nim również łóżek OIOM-owych dla najbardziej potrzebujących pacjentów.

Dziennik Gazeta Prawna
–Mimo że dynamika nowych przypadków koronawirusa spada, nadal rośnie ich liczba. Rząd spodziewa się, że szczyt trzeciej fali Covid-19 może nastąpić w pierwszej połowie kwietnia i sięgnąć 20 tys. nowych przypadków na dobę.