Rulkiewicz: to nieprawda, że nie walczymy z COVID-em

„Grupa Lux Med i szerzej pracodawcy medycyny prywatnej od początku pandemii wspiera system ochrony zdrowia w walce ze skutkami COVID-19. Zarówno w drugiej fali, jak i obecnie aktywnie walczymy o życie i zdrowie pacjentów. Każdego dnia pod nasze szpitale podjeżdżają karetki z ludźmi potrzebującymi pomocy. Jesteśmy w pełni obecni. Polacy mogą na nas liczyć” – mówi ISBzdrowie Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med, Prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej.

„Od początku prowadzimy szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień, udostępniliśmy także szpitalne łóżka COVIDowe, a w ostatnim okresie już nawet 60% wyjazdów naszych karetek dotyczy pacjentów z COVID, których transportujemy do szpitali. W okresie pandemii cały czas pomoc pacjentom z COVID niosą także nasze lekarskie zespoły wyjazdowe, które dojeżdżają bezpośrednio do ich domów” – dodaje Artur Białkowski, Członek Zarządu Medicover, Dyrektor Zarządzający ds. Usług Biznesowych.

To reakcja prywatnych placówek medycznych na konferencję podczas której Premier Mateusz Morawiecki kilkukrotnie podkreślał, że placówki prywatne nie biorą udziału w walce z epidemią. „Dobrze, że nie zrealizował się scenariusz jaki chciała wprowadzić Platforma Obywatelska, czyli prywatyzacja służby zdrowia. Dzisiaj widać, że to nie był dobry pomysł, bo prywatne placówki przestały właściwie w epidemii działać” – podkreślił kilkukrotnie Premier.

Warto jednak przypomnieć, że w prywatnych przychodniach działają punkty szczepień. A np. Lux Med w całości przeznaczył szpital Św. Elżbiety w Warszawie na szpital covidowy.