KGHM chce zaszczepić przeciw COVID-19 wszystkich swoich pracowników

KGHM Polska Miedź jest zainteresowany podjęciem współpracy z rządem w celu zaszczepienia zainteresowanych pracowników szczepionką przeciw COVID-19, poinformowała ISBnews rzeczniczka spółki Sylwia Jurgiel. W KGHM i oddziałach spółki zatrudnionych jest ok. 18,5 tys. pracowników, a w grupie kapitałowej 34 tys.

W należącym do grupy kapitałowej Miedziowym Centrum Zdrowia zaszczepiło się już blisko 20 tys. mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Organizowany jest obecnie drugi punkt szczepień.

Jak podkreśliła Jurgiel, firma posiada zaplecze i odpowiedni personel przygotowany do przeprowadzenia szczepień przeciw Covid-19.

„KGHM od początku pandemii reagował na zagrożenia, czego dowodem jest brak przestojów produkcyjnych w związku z zachorowaniami. Udało się wprowadzić restrykcyjne procedury dotyczące bezpieczeństwa, do których dostosowali się pracownicy”- czytamy w informacji nadesłanej do redakcji.

KGHM zrealizował dwa szpitale tymczasowe na Dolnym Śląsku – w Wałbrzychu i Legnicy.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r.

Wojciech Żurawski

(ISBnews)