Medinice: Medidata otrzymała ochronę patentową na wynalazek 'CoolCryo’ w Korei

Medidata – spółka zależna Medinice – otrzymała zawiadomienie o przyznaniu patentu przez koreański urząd patentowy (Korean Intellectual Patent Office) na wynalazek „Krioaplikator do małoinwazyjnej ablacji kardiochirurgicznej z systemem aktywnego odmrażania” (CoolCryo), podało Medinice.

Ostatecznym wymogiem formalnym uzyskania patentu jest uiszczenie przez emitenta opłaty administracyjnej, podkreślono.

CoolCryo to system do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej. CoolCryo do leczenia tkanek wykorzystuje bardzo niską temperaturę. System został zaprojektowany specjalnie do ablacji kardiochirurgicznej wykonywanej techniką małoinwazyjną z wytworzeniem mini dostępu do serca z zastosowaniem technik wideotorakoskopowych zamiast typowej sternotomii, czyli przecięcia mostka, wyjaśniono.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2020 r.

(ISBnews)