Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Minister Michał Dworczyk odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień ogłosił, że na promocję szczepień zostanie przeznaczonych 140 mln zł. Za 2 tygodnie przedstawione zostaną szczegóły Loterii Narodowej przygotowywanej wraz z Totalizatorem Sportowym – będzie można w niej wygrać pieniądze lub nagrody rzeczowe. Zapowiedziano również, że od 1 lipca drugą dawkę szczepionki będzie można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień.

Gazeta Wyborcza
–Odsetek 16-latków zarejestrowanych do szczepienia przeciw Covid-19 wynosi 7,5%, w przypadku 17-latków jest to 21%. Do przyjęcia preparatu zgłosiło się niewiele więcej 18-latków – 22%.
–Europejska Agencja Leków w najbliższych dniach ma wydać decyzję o dopuszczeniu szczepionki Pfizera dla dzieci w wieku 12–15 lat. Michał Dworczyk zapowiedział, że Polska otworzy wówczas możliwość rejestracji dla tej grupy wiekowej.

Dziennik Gazeta Prawna
–Michał Dworczyk zawarł porozumienie z samorządowcami, w ramach którego gminy będą premiowane za wysoki odsetek zaszczepionych mieszkańców. Pierwszych 500 gmin, które zaszczepią 75% mieszkańców, otrzyma po 100 tys. zł. Na 1 mln zł może liczyć gmina, która zaszczepi największy odsetek ludzi w kraju, a także gmina z najwyższym odsetkiem zaszczepionych osób w każdym z 49 byłych województw.