Asbis wprowadza urządzenie 'Perenio Ionic Shield’ chroniące przed koronawirusami

Asbis Enterprises zaprojektował, wyprodukował i wprowadził do oferty innowacyjny dyfuzor jonowy „Perenio Ionic Shield” chroniący przez koronawirusami, który zostało zarejestrowany jako aktywne, nieinwazyjne urządzenie medyczne klasy I do użytku na rynku Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, podała spółka.

„Perenio Ionic Shield jest to kompaktowe urządzenie mobilne emitujące zestaw jonów o określonym składzie, chroniąc ludzi przed znanymi koronawirusami, w tym SARS-CoV-2. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu uzyskujemy ochronę przed koronawirusami m.in. w domu, biurze, taksówce, a nawet w miejscach publicznych. Emitowany zestaw jonów ma wystarczającą energię kinetyczną, aby zniszczyć dodatnio naładowaną otoczkę koronawirusów i ich ujemnie naładowane RNA” – czytamy w komunikacie.

Urządzenie trafi do sprzedaży na rynek Unii Europejskiej jeszcze w tym miesiącu.

„Zaprojektowanie, opracowanie, przetestowanie, certyfikacja i przygotowanie Perenio Ionic Shield do produkcji zajęło nam 15 miesięcy. Nad tym innowacyjnym produktem pracował międzynarodowy, interdyscyplinarny zespół naukowców z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w badaniu wpływu jonów na organizm człowieka, bakterii i wirusów, które odegrały kluczową rolę w tym procesie. Eksperci z wielu krajów w dziedzinie fizyki teoretycznej, chemii, biomedycyny i inżynierii pracowali obok siebie, aby stworzyć produkt, który może mieć duży wpływ na ochronę naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc. Serhei Kostevitch.

Dodał, że spółka rozpoczęła pracę koncentrując się na najbardziej obecnie istotnym patogenie, czyli koronawirusach, w tym Sars-CoV-2.

„Sama technologia pozwala nam jednak na dostosowanie jej do ochrony naszego zdrowia przed innymi patogenami. W planach mamy opracowanie ochrony przeciwko grypie, astmie, czy też różnym typom alergenów. Oznacza to, że kupując jedno urządzenie teraz, w przyszłości dzięki wymianie kapsułki możemy uzyskać znacznie szerszą ochronę. Będziemy nad tym z pewnością pracować” – dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną, deweloperem i dostawcą produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki z lokalnymi operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej, republikach bałtyckich, krajach byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2,37 mld USD w 2020 r.

(ISBnews)