Jutro Medical pozyskało 27 mln zł w rundzie seed na rozwój platformy

Jutro Medical, które rozwija przychodnię online połączoną z nowoczesną kliniką, pozyskało 27 mln zł (6 mln euro) w rundzie seed, której przewodził fundusz Inovo Venture Partners, przy udziale niemieckiego Rheingau Founders, Market One Capital i aniołów biznesu, podał startup. Pozyskane środki posłużą do rozwoju platformy ułatwiającej pracę lekarzom oraz ekspansję w kolejnych miastach.

Inwestorzy, którzy wzięli udział w najnowszej rundzie, wsparli już wcześniej Jutro Medical w rundzie preseed, w której startup otrzymał 6,2 mln zł, podano.

Jutro Medical zamierza zwiększyć swoje zespoły medyczne, produktowe i operacyjne. Spółka planuje zatrudnić lekarzy, pielęgniarki, asystentów medycznych, a także m.in. deweloperów, product designerów i product managerów.

„Tempo, w jakim po wybuchu pandemii przestawiliśmy się na telemedycynę, zmieniło całkowicie sposób, w jaki korzystamy z opieki medycznej. Ale rozwój technologii w medycynie to znacznie więcej niż zdalne konsultacje. Pacjenci przejęli inicjatywę i chcą mieć dużo większą kontrolę nad własnym zdrowiem. Dlatego chcemy ułożyć na nowo opiekę zdrowotną tak, by zaczynała się na długo przed wykryciem objawów. Naszą misją nie jest tylko zapewnienie pacjentom właściwego leczenia na czas, ale profilaktyka i pomoc w wykrywaniu potencjalnych zagrożeń, zanim staną się palącymi problemami. Tworzymy opiekę zdrowotną przyszłości. Cieszymy się z dotychczasowego zaufania, ale przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy” – powiedział założyciel i CEO Jutro Medical Adam Janczewski, cytowany w komunikacie.

Pozyskane środki pomogą w dalszym rozwoju platformy dla lekarzy, by jeszcze bardziej ułatwić im pracę i zwiększyć wydajność przychodni, przy zachowaniu najwyższego standardu opieki medycznej. Jutro Medical planuje też otwarcie placówek w kolejnych miastach, w których także będzie oferować połączenie opieki medycznej online z konsultacjami i badaniami na miejscu. Firma planuje uruchomić pierwszą w Polsce przychodnię obsługującą pacjentów na NFZ przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, wskazano również.

„Pandemia COVID-19 dała nam wgląd w to, jak może i jak powinna wyglądać przyszłość opieki zdrowotnej. Jutro Medical w pełni realizuje tę wizję. Dzięki kontroli nad wszystkim etapami podstawowej opieki medycznej, Jutro Medical i jego zespoły medyczne mogą wprowadzać innowacje w czasie rzeczywistym, udostępniając je na bieżąco pacjentom. Wprowadzenie zwinnego i wyjątkowo efektywnego modelu pracy do branży, która znana jest raczej ze spowolnionego czasu reakcji, to zupełnie nowa jakość. Dlatego zdecydowaliśmy się ponownie zainwestować w Adama i jego zespół” – dodał partner w Rheingau Founders Johann Reich.

Jutro Medical to polski startup, który rozwija przychodnię przyszłości. Łączy w sobie telemedycynę z nowoczesnym punktem podstawowej opieki zdrowotnej. Oferuje pacjentom zdalne konsultacje, e-skierowania, e-zwolnienia i e-recepty bezpośrednio w aplikacji mobilnej. 90% konsultacji lekarskich odbywa się w całości online. Jutro Medical oferuje świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Startup zautomatyzował też pracę lekarzy w zakresie wypełniania dokumentacji medycznej, a także m.in. wystawiania recept.

(ISBnews)