Aether Biomedical pozyskał 14 mln zł na rozwój technologii bionicznych protez

Polski startup Aether Biomedical, który rozwija technologie bioniczne, pozyskał 14 mln zł (3,6 mln USD) w rundzie finansowania, której przewodził nowojorski fundusz Story Ventures, a udział wzięły też m.in. fundusze Sunfish Partners, Chiratae Ventures, Joyance Partners i aniołowie biznesu, podała spółka. Pozyskane środki będą przeznaczone przede wszystkim na dalszy rozwój technologii i ekspansję w USA.

„Pozyskane środki Aether Biomedical planuje przeznaczyć przede wszystkim na intensywne prace badawczo-rozwojowe, w obszarach sztucznej inteligencji i robotyki. W kolejnych miesiącach startup będzie kontynuować rozwój produktów z linii Zeus, a w szczególności jego układ kontroli z sensorycznym sprzężeniem zwrotnym” – czytamy w komunikacie.

W tym celu Aether Biomedical planuje powiększyć swój zespół, który obecnie 25 osób, w tym specjalistów z dziedziny robotyki, uczenia maszynowego, ale także z doświadczeniem w branży protetycznej. Do końca roku firma chce zatrudnić kolejnych 15 osób, inżynierów i deweloperów, w tym specjalistów od przetwarzania biosygnałów, którzy przyczynią się do dalszego rozwoju technologii. Startup planuje także zatrudnić między innymi menedżerów produkcji i specjalistów od marketingu, którzy zajmą się promocją produktów.

„Założyliśmy Aether Biomedical, by rozwiązać największe problemy utrudniające rehabilitację i rozwój technologii asystujących. Tworząc i rozwijając naszą protezę kończyny górnej Zeus, zdecydowaliśmy się zacząć od źródła problemu i zlikwidować kluczową barierę: brak komunikacji między urządzeniem a użytkownikiem i przestarzałe metody sterowania. Wierzymy, że naszym największym kapitałem są ludzie i kultura innowacji oraz poczucie więzi z firmą, które udało się nam zbudować. Dzięki wsparciu inwestorów, którzy podzielają naszą wizję oraz wartości, możemy realizować misję tworzenia nowej generacji urządzeń medycznych, a także cyfrowej platformy do rehabilitacji w oparciu o dane biomedyczne” – powiedział współzałożyciel i CEO Aether Biomedical Dhruv Agrawal, cytowany w materiale.

Aether Biomedical to polski startup rozwijający technologie medyczne, pomagające w rehabilitacji osób z urazami, a także umożliwiające im funkcjonowanie dzięki zaawansowanym protezom kończyn. Startup stawia sobie za cel rozwiązanie problemu czucia pomiędzy ludzkim ciałem a protezą, które pozwoli na jej bardziej naturalną integrację z użytkownikiem.

(ISBnews)