Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Jak informuje resort edukacji, chęć zaszczepienia przeciw koronawirusowi w szkole wyraziło 48,3 tys. uczniów, 3,4 tys. rodzin uczniów i 1,5 tys. pracowników szkół. Obecnie co trzeci uczeń w Polsce jest zaszczepiony. W każdej z grup wiekowych najwięcej zaszczepionych nastolatków jest w woj. mazowieckim, a najmniej – w woj. podkarpackim.
–We wtorek wykryto 537 nowych zakażeń koronawirusem, to o 32% więcej niż przed tygodniem. Wzrosła także liczba hospitalizacji, obecnie w szpitalach przebywają 782 osoby zakażone (wzrost o 212 w ciągu tygodnia), pod respiratorami przebywa 82 pacjentów.

Gazeta Wyborcza
–Medycy nie spotkali się wczoraj z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia zapowiedział bowiem, że stawi się na negocjacjach tylko wtedy, jeśli będzie w nich uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Wiceminister zdrowia ds. dialogu Piotr Bromber zapowiedział kolejną próbę na czwartek, w ramach Zespołu Trójstronnego.
–Przedstawiciel firmy Pfizer dr Scott Gottlieb w programie CBS zapowiedział, że wszystkie badania konieczne do zatwierdzenia szczepionki dla dzieci od 5. roku życia będą gotowe do końca października.

Dziennik Gazeta Prawna
–Zdaniem dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego Małgorzaty Gałązki-Sobotki w kontekście protestu medyków najważniejsze byłoby spełnienie postulatu, który nie został przekazany do ministerstwa, mianowicie wzmocnienia opieki specjalistycznej. Ekspertka proponuje podniesienie nakładów o 30%, tak aby dostęp do specjalisty bez limitu stał się realny.