Gadomski odchodzi z MZ (aktualizacja)

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski odchodzi ze stanowiska w Ministerstwie Zdrowia. O jego odejściu mówiło się już dawna. Jak udało się ustalić ISBzdrowie jego obowiązki przejmie Piotr Bromber – powołany na stanowisko wiceministra zdrowia we wrześniu 2021 roku na fali protestu medyków.

„Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy na rzecz @MZ_GOV_PL ministra Sławomira Gadomskiego. Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną. Nadal jednak bedziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia” – napisał minister zdrowia Adam Niedzielski na swoim Twitterze.

W resorcie Gadomski był odpowiedzialny m.in. za onkologię, politykę zdrowotną i sprawy finansowe. Wiceministrem został w czerwcu 2018 roku.

Wcześniej zajmował stanowisko zastępcy dyrektora ds. zarządzania i finansów w warszawskim Centrum Onkologii, pracował też w przeszłości w grupie PZU. Ma wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej. Posiada m.in. doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń.

Piotr Bromber do tej pory był odpowiedzialny za departament Dialogu Społecznego i Rozwoju Kadr Medycznych. Do resortu przyszedł z lubuskiego oddziału NFZ.

Piotr Bromber ukończył Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest także absolwentem studiów doktoranckich z zakresu nauk ekonomicznych Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Przez ostatnie cztery lata był dyrektorem Lubuskiego Oddziału Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.