Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Jak wynika z raportu „Demografia. Migracje. Rynek pracy w Polsce. Perspektywy po pandemii COVID-19 i wojnie w Ukrainie”, demograficzny trend spadkowy przyspiesza. W całym 2022 r. urodzi się niespełna 315 tys. Polaków, co jest najniższym wynikiem od czasu II wojny światowej. Pandemia z kolei przyspieszyła proces skracania się statystycznej długości życia.

wSzczecinie.pl
–Od przyszłego roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym będzie można studiować ratownictwo medyczne i morskie. Kierunek oferować będzie 36 miejsc dla studentów. Każdy kandydat będzie musiał umieć pływać i przejść sprawnościowy egzamin kwalifikacyjny.

DziennikWschodni.pl
–Lubelski sanepid zbuduje nowe laboratorium przy ul. Pielęgniarek 6, na terenie wojewódzkiej stacji. Budynek o powierzchni blisko 900 m2 będzie połączony z budynkiem już istniejącym. Nowe laboratorium będzie miało klasę BSL3, co oznacza najwyższy poziom bezpieczeństwa. Budowa i wyposażenie laboratorium w sprzęt ma kosztować 44,3 mln zł. Zgodnie z planem ma być gotowe w październiku przyszłego roku.