Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–W rządzie trwają dyskusje nad terminem zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego – premier nie wyklucza, że mogłoby się to stać już na początku przyszłego roku, jednak resort zdrowia optuje za końcem I kw. 2023 r., co pozwoli przeczekać apogeum fali covidowej w styczniu i wzrost zachorowań na grypę i RSV.
–Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Paliatywnej uruchomiło wyszukiwarkę umożliwiającą sprawdzenie, gdzie w pobliżu miejsca zamieszkania pacjenta znajdują się placówki udzielające świadczeń hospicyjnych lub paliatywnych. To odpowiedź na brak dobrego przepływu informacji o tego typu podmiotach. Prace nad wyszukiwarką trwały ok. 2 lat.
–Z raportu na temat lekarskich płac opublikowanego przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Region Mazowiecki wynika, że w III kw. br. lekarzom proponowano ponad 185 zł za godzinę, a w poradniach specjalistycznych – 202 zł. Pod względem regionalnym najlepiej opłacani są lekarze z woj. dolnośląskiego (209 zł), a najgorzej – z woj. świętokrzyskiego (125 zł).

Puls Biznesu
–Sieć stomatologiczna Dentity, budowana przez fundusz private equity Tar Heel Capital, wygeneruje w tym roku ok. 70 mln zł przychodów, a w przyszłym, dzięki rozwojowi organicznemu, przychody powinny przekroczyć 100 mln zł. Jak mówi Jacek Przybył, odpowiedzialny za budowanie grupy stomatologicznej w THC, cały czas prowadzone są negocjacje w sprawie przejęcia udziałów w działających klinikach stomatologicznych i w 2023 r. kilka transakcji zostanie sfinalizowanych.