Otwiera się Integracyjny Punkt Wsparcia w Warszawie dla rodzin osób z niepełnosprawnościami

Stowarzyszenie Mudita otwiera Integracyjny Punkt Wsparcia dla rodzin osób z niepełnosprawnościami w Warszawie. Punkt mieści się w samym centrum stolicy.

Stowarzyszenie zorganizuje w tym roku również 2 turnusy wytchnieniowe, podczas których mamy, ojcowie, opiekunki i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami będą mogli złapać oddech i zregenerować siły psychiczne oraz fizyczne.

„Prawo do odpoczynku jest prawem każdego człowieka. Zależy nam na tym, aby każdy miał szansę skorzystać z wyjazdu, dlatego im więcej pieniędzy uzbieramy wspólnymi siłami, tym mniejsza, symboliczna kwota zostanie do pokrycia przez rodziny. Może nie zmienimy od razu całego świata, ale możemy sprawić, by z niepełnosprawnością żyło się lepiej” – pisze na stronie zbiórki stowarzyszenie.

Pieniądze zebrane na zbiórce zostaną przeznaczone na wsparcie rodzin podczas wyjazdów wytchnieniowych. Pokryć trzeba m.in. koszty podróży rodzin i wolontariuszy, wynagrodzenie psychologa, czy też osoby koordynującej cały wyjazd. Z roku na rok wyjazdy są coraz droższe przez rosnące ceny energii, żywności i inflację.

Koszty życia oraz opieki, szczególnie nad osobami niepełnosprawnymi, rosną każdego dnia. Dodatkowo od takiej opieki nie można po prostu wziąć “dnia wolnego”. Jest to poświęcenie, które obciąża rodziny psychicznie i fizycznie. Dlatego tak ważne jest, żeby opiekunowie znaleźli chwilę na wytchnienie, oderwanie się od trudnej rzeczywistości, z którą zmagają się każdego dnia.

Stowarzyszenie Mudita zapewnia wielowymiarowe wsparcie dla bliskich osób z niepełnosprawnościami. Wolontariusze nie tylko pomagają w logistyce codzienności, ale wspierają rodziny także pod kątem wytchnieniowym, czy psychologicznym. Stowarzyszenie utworzyło m.in. Powitalnik dla rodziców, którzy mierzą się z diagnozą nowonarodzonego dziecka.

Osoby niepełnosprawne są częścią naszego społeczeństwa, którą powinnyśmy otoczyć szczególną opieką. Wspieranie ich rodzin jest nieodłącznym elementem takich działań. Możesz to zrobić, wpłacając pieniądze bezpośrednio na zbiórkę Stowarzyszenia Mudita założoną na portalu Pomagam.pl.