Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Jak podaje „DGP”, w rządzie rozpoczęły się prace koncepcyjne dotyczące zmian w składce zdrowotnej. Wstępny pomysł zakłada, aby zasady naliczania składki obowiązujące ryczałtowców przenieść w jakimś stopniu na pozostałe formy rozliczania się przedsiębiorców – według skali lub liniowo.
–Z informacji „DGP” wynika, że tylko jedno małżeństwo lekarzy wystawiających e-zwolnienia i e-recepty wystawiło w 2022 r. 715,8 tys. recept. W marcu 2023 r. 868 lekarzy przekroczyło średnią liczbę wystawionych recept, która wynosi 60. Resort zdrowia nie skomentował tych informacji, podał jednak, że w sprawie kilkorga lekarzy, których nazwisk nie ujawnia, skieruje sprawy do prokuratury.
–Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt pilotażu, który ma zapewnić chorym na cukrzycę lepsze leczenie powikłania, jakim jest stopa cukrzycowa. W projekcie przewidziano przetestowanie leczenia prowadzonego przez zespół, w skład którego wchodzą specjaliści z oddziałów zabiegowego i zachowawczego.

Parkiet
–Spółka PhiLabs, oferująca terapie fizjoterapeutyczne, głównie dzieci, przy użyciu swego urządzenia Phibox, rozpocznie emisję akcji wspartą kampanią crowdfundingową na platformie Crowdway. Pozyskane środki – 3 mln zł – mają pomóc w założeniu placówki stacjonarnej między Warszawą a Łodzią.