Urteste opracowało prototyp testu diagnostycznego na raka piersi

kobieta pierś choroba

Urteste w efekcie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych opracowało prototyp testu diagnostycznego dla raka piersi, podała spółka. Złożony został również wniosek do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie patentu na wynalazek.

„W naszej ocenie testy Urteste mają realną szansę spełniać wszystkie najważniejsze cechy testów do wczesnego wykrywania raka, które powinny być: tanie, bezinwazyjne, proste i szybkie pod względem interpretacji wyników oraz powinny mieć wysokie parametry czułości i swoistości. Naszym priorytetowym projektem pozostaje PANURI – test na raka trzustki, który intensywnie rozwijamy. Naszym celem jest rozpoczęcie badań klinicznych jeszcze w tym roku” – powiedział prezes Grzegorz Stefański, cytowany w komunikacie.

Strategia patentowa Urteste zakłada złożenie w okresie kolejnych 12 miesięcy zgłoszenia patentowego w procedurze międzynarodowej PCT.

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju. Spółka była notowana na rynku NewConnect od 2021 r.

(ISBnews)