PWPW nabędzie od Polfy Tarchomin grunty pod nowy zakład za 143 mln zł

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) odkupi od Polfy Tarchomin grunty, na których w ciągu kilku najbliższych lat chce wybudować nowoczesną fabrykę papierów wartościowych. Z kolei Polfa Tarchomin zyska dzięki tej transakcji dodatkowe 143 mln zł, które przeznaczy na dokończenie przez Polfę Tarchomin budowy Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych. Cały projekt to wydatek około 550 mln zł, podało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP).

„Budowa na warszawskim Tarchominie pierwszej w Polsce i najnowocześniejszej w tej części Europy Fabryki Leków Onkologicznych przyczyni się do bezpieczeństwa lekowego w Polsce” – powiedział wiceminister Maciej Małecki, cytowany w komunikacie.

Dodał, że powstające na warszawskim Tarchominie Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych zapewni chorym dostęp do najnowocześniejszych leków onkologicznych, które będą stosowane w leczeniu m.in. raka piersi, w ostrej białaczce, szpiczaku mnogim. Będą tu także wytwarzane inne leki wysokoaktywne wykorzystywane w leczeniu chorób grzybiczych, reumatologii i anestezjologii, oraz antybiotyki iniekcyjne. Uruchomienie Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych planowane jest na przełomie lat 2024-2025 r.

(ISBnews)