Captor Therapeutics planuje emisję do 400 000 akcji bez pp

Captor Therapeutics wyemituje nie więcej niż 400 000 akcji zwykłych na okaziciela serii P, w granicach kapitału docelowego spółki, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, podała spółka. Emisja akcji nastąpi w formie subskrypcji prywatnej, podała spółka.

Umowy objęcia akcji zostaną zawarte do 29 września, podano.

„Zarząd Captor Therapeutics z siedzibą we Wrocławiu informuje, że 21 września 2023 r. zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie emisji nie mniej niż 1 (jednej), ale nie więcej niż 400 000 akcji zwykłych na okaziciela serii P, w granicach kapitału docelowego spółki, z wyłączeniem, w całości, prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Emisja akcji związana jest z rozpoczęciem procesu budowania księgi popytu w ramach oferty nowych akcji na okaziciela serii P oraz zawarciem umowy o plasowanie oferty akcji, o czym spółka informowała w raporcie bieżącym nr 41/2023 z 21 września 2023 r.” – czytamy w komunikacie.

Captor Therapeutics prowadzi projekty badawczo-rozwojowe leków oraz projekty ukierunkowane na rozwój platformy technologicznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2021 r.; wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)