Medicover otworzył w Olsztynie pierwsze centrum medyczne

Medicover otworzył w Olsztynie pierwsze centrum medyczne. W jednym miejscu do dyspozycji pacjentów są punkt pobrań oraz gabinety do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych.

Do dyspozycji pacjentów oddano punkt pobrań oraz 26 gabinetów do konsultacji lekarsko-pielęgniarskich i badań diagnostycznych wyposażonych w najnowszy sprzęt.
Centrum, którego całkowita powierzchnia wynosi 950 metrów kwadratowych, posiada także sprzęt do badania RTG, USG, EKG oraz audiometrii i spirometrii. Dzięki temu w trakcie jednej wizyty pacjent można otrzymać kompleksową pomoc lekarską i wykonać niezbędne badania.

„Oczekiwania lokalnego rynku wobec naszego centrum były bardzo wysokie. Medicover od zawsze zapewnia najlepszych lekarzy specjalistów i bardzo doświadczony personel medyczny. Podjęliśmy wyzwanie i w toku rekrutacji powstał zespół, który będzie odtąd troskliwie opiekował się zdrowiem naszych pacjentów. Współpracują z nami lekarze, których nazwiska od lat gwarantują pacjentom najwyższy standard usług” – mówi Małgorzata Huścio, kierownik centrum medycznego.

Nowo otwarte centrum medyczne Medicover to miejsce dla wszystkich olsztynian. Na miejscu przyjmują wykwalifikowani lekarze wielu różnych specjalizacji, w tym tych najbardziej pożądanych, czyli: interniści, pediatrzy, ginekolodzy, endokrynolodzy, pulmonolodzy, alergolodzy, reumatolodzy, a także okuliści, ortopedzi i chirurdzy. Ponadto można przeprowadzić większość badań z obszaru profilaktyki medycyny pracy wraz z psychotechniką i widzeniem zmierzchowym. Jest to ogromne ułatwienie dla pracodawców i samych pracowników, gdyż uzyskanie orzeczenia odbywa się po prostu sprawniej.

Z myślą o wygodzie pacjentów w ramach centrum wydzielono także mniejsze strefy: dla najmłodszych pacjentów oraz ginekologiczną. Ponadto zastosowano szereg rozwiązań, które usprawniają rejestrację oraz obsługę pacjentów, m.in. mobilne recepcje oraz selfcheck.

Nowe centrum medyczne Medicover w Olsztynie to kolejna inwestycja firmy w tym regionie.
W grudniu 2020 roku przejęła trzy centra stomatologiczne działające pod marką Kraina Zdrowego Uśmiechu, a następnie w styczniu 2023 r. do marki dołączył kolejny lokalny lider – Sokołowscy „Dentyści z pasją”. Medicover jest też obecny w Olsztynie ze swoją działalnością sportową. Od kilku lat olsztynianie mogą także trenować w klubie fitness Just GYM, jednym z ponad 130 takich obiektów w portfolio firmy.