Takeda Pharma w Polsce z nowym Dyrektorem Generalnym

Takeda Pharma w Polsce powołała Sameha Raflę na stanowisko Dyrektora Generalnego.

Sameh Rafla zarządzał portfolio produktów Takeda w obszarze EUCAN Rare Metabolic Diseases i Rare Immunology, na poziomie globalnym odpowiadał za wprowadzanie i rozwój nowych produktów jako Global Head of New Products. Zanim związał się z firmą Takeda, pełnił funkcje Dyrektora Jednostki Biznesowej w Nestlé oraz Dyrektora Generalnego odpowiedzialnego za cztery rynki w firmie Galderma.

Adam Zaeske, Dyrektor Takeda na Europę Środkową, Południową i Wschodnią, podkreśla: „Sameh jest doświadczonym liderem w opracowywaniu i wdrażaniu skutecznych strategii rozwoju na konkurencyjnych rynkach. Cieszymy się, że możemy powitać Sameha Raflę w zespole Takeda w Polsce, zapewniając dalszy rozwój organizacji oraz nieprzerwany dostęp pacjentów do naszych innowacyjnych terapii”.

„Jestem zaszczycony, możliwością dołączenia do Takeda w Polsce i cieszę się z możliwości kontynuowania sukcesu zespołu” – powiedział Sameh Rafla i wyraził uznanie dla polskiego zespołu za odwagę i otwartość we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, powołując się m.in. na projekt realizowany we współpracy z Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) w wybranych placówkach ochrony zdrowia w Polsce. Projekt wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji (AI) do szybszego diagnozowania chorób rzadkich.

„Jako innowacyjna globalna firma biotechnologiczna rozumiemy naszą rolę szeroko, nie tylko jako twórcy i dostawcy zmieniających życie leków, ale także całego innowacyjnego ekosystemu, który zapewnia rozwiązania odpowiadające na potrzeby pacjentów w sposób do tej pory nieosiągalny. Zobowiązuję się do dbania, aby pacjent był zawsze w centrum wszystkiego, co robimy i będę wspierał polski oddział w prowadzeniu organizacji do dalszego rozwoju” – uzupełnił nowy dyrektor.

Sameh Rafla jest farmaceutą z dyplomem MBA uzyskanym w International Institute for Management Development Business School w Szwajcarii. Posiada obywatelstwo egipskie i kanadyjskie.