poniedziałek, 18 października, 2021
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Astma: obecne wyzwania i nadzieje na przyszłość

4 maja 10:30 - 12:30

Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia zaprasza na spotkanie online w ramach kampanii edukacyjnej „Liczy się każdy oddech. Kontroluj astmę, korzystaj z życia” pt. „Astma: obecne wyzwania i nadzieje na przyszłość”.

Pandemia COVID-19 oraz rozpoczynający się sezon alergiczny, sprawiają, że osoby z chorobami układu oddechowego – takimi jak np. astma – znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Astmy, przypadającego 5 maja, są doskonałą okazją do dyskusji na takie tematy jak: sytuacja pacjentów z astmą w czasie pandemii COVID-19, obecne możliwości i przyszłość leczenia, rola edukacji chorego, jak również konsekwencje braku lub niewłaściwego przyjmowania leków.

O powyższych problemach porozmawiamy podczas spotkania z:

· prof. dr hab. med. Stanisława Bazan-Socha, Kierownik Zakładu Alergii, Autoimmunizacji i Nadkrzepliwości II Katedra Chorób Wewnętrznych, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum

· dr hab. n. med. prof. nadzw. Maciej Kupczyk, Klinika Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, prezydent-elekt Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

· dr Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP

Spotkanie transmitowane będzie na stronie www.konferencjaastma.pl

 

Szczegóły

Data:
4 maja
Czas:
10:30 - 12:30