PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
wtorek, 23 lipca, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

I Konferencja Radioterapii Śródoperacyjnej

7 grudnia 2023 - 8 grudnia 2023

Podczas I Konferencji Radioterapii Śródoperacyjnej specjaliści będą się dzielić własnymi doświadczeniami z zabiegów wykonywanych zarówno wiązką fotonową, jak i elektronową. W programie przewidziano miejsce na dyskusję dotyczącą zastosowania radioterapii śródoperacyjnej w nowoczesnych schematach leczenia skojarzonego, zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym. A wykłady, które zaprezentują najwybitniejsi specjaliści z tej dziedziny z kraju i zagranicy powinny, jak podkreślają organizatorzy, stać się impulsem do rozwoju radioterapii śródoperacyjnej w Polsce.

– Chcemy, żeby było to wydarzenie cykliczne i miało swoje stałe miejsce w kalendarzu konferencji dotyczących radioterapii – mówi mgr Żaneta Kaniszewska-Dorsz.
– Wydaje się, że najbliższe lata będą czasem renesansu tej metody radioterapii, ponieważ postęp technologiczny, jaki dotyczy obecnie aparatury do napromieniania podczas zabiegu operacyjnego, umożliwia podanie dawki, która skutecznie niszczy pozostawione przez chirurga, często niewidoczne wzrokowo, ogniska operowanego nowotworu – komentuje prof. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, konsultant krajowy w dziedzinie radioterapii onkologicznej.

Patronami merytorycznymi I Konferencji Radioterapii Śródoperacyjnej są: Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Badań Radiacyjnych i Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Radioterapii.

Program konferencji dostępny jest pod adresem https://iort.pl/program-konferencji/

Szczegółowych informacji na temat konferencji udziela mgr Żaneta Kaniszewska-Dorsz – tel. +48 784 067 504, e-mail: zaneta.kaniszewska-dorsz@gliwice.nio.gov.pl

Szczegóły

Początek:
7 grudnia 2023
Koniec:
8 grudnia 2023