czwartek, 28 października, 2021
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Interdyscyplinarne warsztaty diagnostyki PET-CT w chłoniaku Hodgkina

13 maja 19:00 - 21:00

Procedura PET-CT w diagnostyce chłoniaka Hodgkina może przynieść większe korzyści diagnostyczne niż badania morfologiczne – przekonują zgodnie specjaliści medycyny nuklearnej i hematolodzy. Aby badanie spełniło swoją rolę, potrzebna jest wiedza dotycząca interpretacji wyników badania oraz dobra komunikacja pomiędzy specjalistami różnych dziedzin medycyny – mówi prof. Bogdan Małkowski i zaprasza na otwarte „Interdyscyplinarne warsztaty diagnostyki PET-CT w chłoniaku Hodgkina”.

Doświadczenia własne ośrodków i analiza interesujących przypadków – to formuła trzeciej części „Interdyscyplinarnych warsztatów diagnostyki PET-CT w chłoniaku Hodgkina” z cyklu „Sowim okiem”. Dobrani parami specjaliści z dziedziny medycyny nuklearnej, onkologii i hematologii przedstawią różne punkty widzenia dotyczące procedury PET-CT stosowanej w diagnostyce choroby jeszcze do niedawna uznawanej za nieuleczalną.

„W procesie diagnostyczno-terapeutycznym chłoniaka Hodgkina biorą udział specjaliści różnych dziedzin medycyny. Na przestrzeni ostatnich lat zaobserwowano, że wysoko oceniana skala Deauville z kryteriami Lugano, stosowana podczas badań diagnostycznych, nie zawsze bezpośrednio opisuje to, co rzeczywiście dzieje się w organizmie pacjenta z chłoniakiem Hodgkina po rozpoczęciu leczenia. To może mieć decydujący wpływ na dalsze losy chorego. Wiemy, że procedura PET-CT może przynieść daleko większe korzyści diagnostyczne niż badania morfologiczne w omawianej jednostce chorobowej, ale do tego konieczne jest spełnienie kilku warunków. Jakich? O tym porozmawiamy już 13 maja podczas interdyscyplinarnych warsztatów na najbardziej interesujących przykładach z polskich ośrodków. Serdecznie zapraszam na spotkanie” – mówi dr hab. n. med. Bogdan Małkowski, prof. UMK, kierownik Zakładu Medycy Nuklearnej w Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

Link do wydarzenia:
https://live.clickmeeting.com/sowim-okiem-3/register?_ga=2.225590809.2095473681.1618394929-1156307353.1617087846&fbclid=IwAR1wvYTs5xjD0L_dd5QxDQDk5lG559dhwlmqdpsXVsRU8HuimYUf-5SaibA

Szczegóły

Data:
13 maja
Godzina:
19:00 - 21:00