środa, 18 maja, 2022
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Vertex logo

Vertex partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kobieta w kolejce

8 marca 10:00 - 13:00

Fundacja Watch Health Care zaprasza na konferencję „Kobieta w kolejce”. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki najnowszego Barometru WHC poświęconego schorzeniom kobiecym, z pogłębioną analizą kobiecych świadczeń zdrowotnych.

Kobiety częściej niż mężczyźni chorują na bakteryjne zakażenie pęcherza, depresję czy Alzheimera. Częściej zapadają na schorzenia tarczycy i częściej mają anemię. Ponadto dotyka je ogromna skala chorób typowo kobiecych z zakresu ginekologii, onkologii czy endokrynologii. W eksperckim gronie porozmawiamy o tym, z czym mierzą się kobiety-pacjentki i pokażemy, ile mierzą kolejki do lekarzy, w których stoją. Odpowiemy m.in. na pytania:

Jak długo z pilnym skierowaniem od psychiatry na hospitalizację na oddziale ogólnym psychiatrycznym czekać będzie 16-letnia nastolatka z BMI <16, z napadami lęku i myślami samobójczymi?
Jak długo ze skierowaniem od lekarza POZ na wizytę u reumatologa czekać będzie 58-letnia kobieta z podejrzeniem reumatoidalnego zapalenia stawów?
Jak długo ze skierowaniem od urologa na operację wypadania macicy metodą podwieszania z dostępem laparoskopowym czekać będzie 54-letnia matka trójki dzieci urodzonych w sposób naturalny, obecnie z zaawansowanym wypadaniem macicy?

Program:
10.00-10.15 Prezentacja wprowadzająca – Milena Kruszewska, prezes Fundacji WHC
10.15-10.40 Premiera wyników Barometru WHC „Kobieta w kolejce”
10.40-11.10 Prezentacje eksperckie:
Dostępność do terapii raka piersi; prof. Ewa Kalinka, kierownik Kliniki Onkologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki
Rak endometrium – narastające wyzwania terapeutyczne w Polsce; prof. Anita Chudecka-Głaz, konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej
11.20-12.50 Debata ekspertów
Do rozmowy zaprosiliśmy m.in. prof. hab. n. med. Mariusza Bidzińskiego, konsultanta krajowego w dziedzinie ginekologii onkologicznej; Dorotę Korycińską, prezesa Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej; Macieja Miłkowskiego, wiceministra zdrowia; Bartłomieja Chmielowca, rzecznika praw pacjenta oraz przedstawicielki organizacji kobiecych
12.50-13.00 Podsumowanie – Krzysztof Łanda i Milena Kruszewska

Szczegóły

Data:
8 marca
Godzina:
10:00 - 13:00

Miejsce wydarzenia

Centrum Prasowe PAP