sobota, 27 lutego, 2021
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Moc Komórek – Wybierajmy Potwierdzone Terapie Komórkowe

7 października 2020 11:00 - 17:00

W imieniu Instytutu Komunikacji Zdrowotnej zapraszamy na Debatę Ekspertów, która inauguruje kampanię społeczną „Moc Komórek – Wybierajmy Potwierdzone Terapie Komórkowe”. Jest to pierwszy krok w kierunku rozpoczęcia publicznej debaty na temat terapii komórkowych.

W debacie wezmą udział: prof. dr hab. Krzysztof Kałwak z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prof. zw. dr hab. n. med. Marcin Mycko
z Kliniki Neurologii Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, dr hab. n. med. Magdalena Chrościńska-Krawczyk z Kliniki Neurologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, prof. dr hab. Ewa Zuba-Surma z Pracowni Biotechnologii Komórek Macierzystych w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Stanisław Maćkowiak, prezes Federacji Pacjentów Polskich.

Eksperci będą rozmawiać na temat: możliwości i ograniczeń terapii komórkowych, kwestii naukowych, etycznych i prawnych dot. medycznego eksperymentu leczniczego (MEL), kwestii dotyczących turystyki komórkowej – również z perspektywy pacjenta, czy też kwestii dot. zasadności stosowania eksperymentalnych terapii komórkowych w nieuleczalnych chorobach.

Szczegóły

Data:
7 października 2020
Czas:
11:00 - 17:00

Miejsce

Centrum konferencyjno-szkoleniowe Golden Floor Tower
Chłodna 51