PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
niedziela, 3 marca, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia

18 grudnia 2023 10:00 - 12:00

Zapraszamy na konferencję prasową Federacji Przedsiębiorców Polskich, podczas której zostanie zaprezentowana kolejna edycja kwartalnika „Monitor Finansowania Ochrony Zdrowia”. Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej.

Najnowszą analizę dotyczącą perspektywy finansowania ochrony zdrowia w perspektywie rozpoczętej kadencji Sejmu (2023-2027) zaprezentuje Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. Nowy numer kwartalnika skupia się w szczególności na:
wyzwaniach przed nowym Ministrem Zdrowia oraz Radą Ministrów w związku z realizacją ustawy „7 proc. PKB na zdrowie”, przede wszystkim w świetle zapowiadanych zmian podatkowych;
analizie struktury dodatkowych wydatków publicznych na ochronę zdrowia – ile z dodatkowych miliardów złotych trafiło na wynagrodzenia w ochronie zdrowia oraz wzrost dostępności świadczeń;
kosztach, które poniesie system ochrony zdrowia w związku z dynamicznym procesem starzenia się społeczeństwa.
Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej. Nagranie ze spotkania zostanie udostępnione kolejnego dnia na kanale YT Federacji Przedsiębiorców Polskich. Celem konferencji jest inicjowanie otwartej i przejrzystej debaty publicznej dotyczącej finansowania systemu ochrony zdrowia oraz dostępności usług publicznych w tej dziedzinie. W najbliższych latach realizacja ustawy 7% PKB na zdrowie będzie kluczowe dla możliwości transformacji systemu oraz determinować możliwości reformy systemu przez nową Radę Ministrów.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji na adres biuro@federacjaprzedsiebiorcow.pl do 15 grudnia 2023 r. do godz. 12.00.

Szczegóły

Data:
18 grudnia 2023
Godzina:
10:00 - 12:00

Miejsce wydarzenia

Centrum Prasowe PAP