piątek, 26 lutego, 2021
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rola telemedycyny i nowoczesnego monitorowania glikemii w poprawie opieki diabetologicznej w Polsce

22 października 2020 14:00 - 16:00

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym poseł na Sejm Anny Gembickiej oraz przewodniczącego Komisji Zdrowia Sejmu RP Tomasza Latosa.

Spotkanie będzie okazją do dyskusji nad indywidualizacją celów i metod opieki diabetologicznej w Polsce, poprzez wykorzystanie rozwiązań z zakresu telemedycyny i nowoczesnych metod monitorowania poziomu glukozy. W opinii ekspertów medycznych wdrażanie tego typu rozwiązań może znacząco usprawnić podejmowanie właściwych decyzji terapeutycznych, zarówno przez lekarza jak i pacjenta i przekładać się na podniesienie jakości opieki diabetologicznej w naszym kraju.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną główne wnioski z raportu „Rola nowoczesnych metod monitorowania poziomu glukozy i telemedycyny w indywidualizacji opieki nad pacjentem z cukrzycą”, opracowaną przez Radę Naukową pod przewodnictwem prof. Doroty Zozulińskiej-Ziółkiewicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz prof. Maciej T. Małeckiego z Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele instytucji publicznych – Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, eksperci medyczni i systemowi oraz przedstawiciele organizacji pacjenckich.

Transmisja na żywo na stronie https://pap-mediaroom.pl/ oraz debata.infostrefa.tv

Szczegóły

Data:
22 października 2020
Czas:
14:00 - 16:00