PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
czwartek, 21 września, 2023
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

22 września 2022 - 24 września 2022

XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Niezaspokojone potrzeby zdrowotne w kardiologii „Sercu na ratunek”.

W dniach 22-24 września br. w Katowicach odbędzie się XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – najważniejsze wydarzenie naukowe i edukacyjne
w obszarze kardiologii w Polsce. Hasło tegorocznego Kongresu brzmi Sercu na ratunek, mottem zaś są Niezaspokojone potrzeby w kardiologii – i właśnie im polscy oraz zagraniczni eksperci poświęcą 3 dni intensywnej dyskusji.

Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, jak co roku, stanowi wyjątkową okazję, by wysłuchać wykładów wybitnych ekspertów z kraju i z zagranicy. To też okazja do zaprezentowania najnowszych osiągnięć z obszaru kardiologii.

Długa historia corocznych edycji, wysoka frekwencja uczestników oraz zainteresowanie wystawców i mediów pokazują, że Kongres od lat jest wydarzeniem ważnym i cenionym nie tylko wśród kardiologów, ale także lekarzy innych specjalności.

„Tegoroczny program naukowy Kongresu jest niezwykle bogaty. Obejmuje w sumie 126 sesji naukowych w ciągu trzech dni Kongresu, z udziałem ponad 400 wykładowców i moderatorów sesji oraz kilku tysięcy uczestników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Możliwość spotkania po trzech latach w miejscu obrad będzie doskonalą okazją do dyskusji o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie kardiologii w celu ich jak najszybszego wdrożenia do codziennej praktyki klinicznej w Polsce” – podkreśla prof. dr hab. n. med. Jacek Legutko, Przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

„W programie Kongresu mamy kilka nowości, między innymi sesje interdyscyplinarne
z udziałem przedstawicieli innych towarzystw naukowych. W tym sesja specjalna Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego z Polskim Towarzystwem Onkologicznym oraz Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej, a także Polskim Towarzystwem Diabetologicznym, jak również Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego” – mówi dr hab. med. Jacek Kowalczyk, Współprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXVI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Jednymi z najbardziej oczekiwanych sesji Kongresu PTK będą sesje specjalne poświęcone najnowszym wytycznym Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W tym roku wytyczne ESC dotyczą:

• komorowych zaburzeń rytmu serca oraz prewencji nagłego zgonu sercowego;
• konsultacji kardiologicznej przed operacjami niekardiochirurgicznymi;
• kardioonkologii;
• rozpoznawania i leczenia nadciśnienia płucnego.

Tegoroczne wytyczne są zdecydowanie interdyscyplinarne. Nie dotyczą tylko kardiologii, ale także przenikania się kardiologii z innymi specjalnościami i powstały we współpracy z innymi towarzystwami naukowymi.

„Pandemia koronawirusa znacząco pogłębiła „dług kardiologiczny”. Obecnie stoimy przed ogromnym wyzwaniem, aby wszystkim osobom tego wymagającym pomóc w odpowiednim czasie, dlatego tegoroczny Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego odbywa się pod hasłem „Sercu na ratunek” – mówi Prezes PTK.

W programie znajdzie się również sesja systemowa Prezesa PTK, Konsultanta Krajowego
w dziedzinie Kardiologii i Przewodniczącego Komitetu Naukowego Kongresów PTK, do której zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Agencji Badań Medycznych, jak również parlamentarzystów zajmujących się kwestiami zdrowia.
– Zależy nam bardzo, aby kardiologia była nie tylko przedmiotem dyskusji ekspertów dotyczących optymalnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych podejmowanych
u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego, ale również priorytetem dla działań decydentów – pamiętając o tym, że choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną zgonów w Polsce – podkreśla prof. Przemysław Mitkowski.

Tegoroczna edycja Kongresu PTK została objęta Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych
i Taryfikacji, Prezesa Agencji Badań Medycznych, Prezydenta Miasta Katowice, Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego oraz JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie: https://kongres2022.ptkardio.pl/#zaproszenie

Szczegóły

Początek:
22 września 2022
Koniec:
24 września 2022