Oddział usług klinicznych firmy WCG otwiera biuro w Japonii

Oddział usług klinicznych firmy WCG™ (WIRB-Copernicus Group®),  dostawcy rozwiązań podnoszących jakość i wydajność badań klinicznych ogłosił otwarcie nowego biura w Tokio w Japonii. Obecność firmy w regionie Azji-Pacyfiku wzmocni możliwości wspierania coraz bardziej złożonych, międzynarodowych badań klinicznych  w obszarach opracowywania leków i diagnostyki w onkologii i chorobach centralnego układu nerwowego.

Firma WCG prowadzi aktywną działalność w 65 krajach na całym świecie, na terenie których pomaga sponsorom badań, kontraktowym organizacjom badawczym (tzw. CRO) i zakładom badawczym w skuteczniejszej współpracy w przeprowadzaniu szybszych, bezpieczniejszych i bardziej przewidywalnych badań klinicznych.

W ciągu ostatniego dziesięciolecia Azja zyskała miano coraz bardziej atrakcyjnego miejsca do przeprowadzania badań klinicznych. Infrastruktura pozwala tu na przeprowadzanie szybszych, tańszych badań z zachowaniem wyższej jakości. Licząc ponad cztery miliardy mieszkańców, Azja jest także źródłem dostępu do dużej liczby potencjalnych pacjentów dla sponsorów badań.