Polka prezesem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej

Dr hab. n. med. Jolanta Kunikowska, została jednogłośnie wybrana prezydentem-elektem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej (European Association of Nuclear Medicine EANM). W latach 2019-2020 będzie pełnić funkcję prezydenta-elekta EANM, a w latach 2021-2022 prezydenta EANM.

Dr Kunikowska, adiunkt w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się tematyką personalizowanej terapii w guzach neuroendokrynnych, glejakach mózgu oraz zastosowaniem nowych znaczników, takich jak antygen specyficzny dla raka prostaty w diagnostyce chorób nowotworowych.
Od lat aktywnie działa w polskich i europejskich strukturach naukowo-badawczych. Od wielu lat jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej, a od 2014 roku była w zarządzie EANM. W latach 2008-2014 roku była Delegatem Krajowym EANM a w latach 2010-2015 członkiem komitetu onkologicznego EANM.
„Ten wybór to wielki osobisty sukces Pani Doktor, a dodatkowo odzwierciedlenie i docenienie jej bogatego dorobku i aktywności naukowej w dziedzinie medycyny nuklearnej. To także ogromny sukces całego naszego środowiska – czujemy się dumni z sukcesu naszej koleżanki i docenieni za wieloletni aktywny wkład w światową naukę na polu medycyny nuklearnej” – podkreśla prof. Leszek Królicki, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny nuklearnej. – „Medycyna nuklearna, dziedzina tak prężnie się rozwijająca, stawia przed badaczami i klinicystami mnóstwo codziennych wyzwań. Coraz więcej potrzeb zdrowotnych naszego społeczeństwa i rosnące możliwości zastosowań dla różnorodnych procedur medycyny nuklearnej w tym kontekście spotykają się z rzeczywistością personalizowanej medycyny precyzyjnej, w której współczesna diagnostyka i terapia nuklearna mają wiele do zaoferowania”.