Lux Med stawia na stomatologię

Lux Med zakłada, że w ciągu trzech lat podwoi liczbę gabinetów stomatologicznych w grupie (dziś ma ich 190). Będzie tworzyć centra stomatologiczne oferujące kompleksową opiekę. Właśnie otwarto dwa centra medyczne w Krakowie przy ul. Opolskiej 114 i Wadowickiej 7. W nowych placówkach pacjenci mogą korzystać z leczenia stomatologicznego w pełnym zakresie: od leczenia próchnicy (opieka podstawowa), po chirurgię, implantologię i protetykę.

„Grupa Lux Med jest największym w Polsce prywatnym świadczeniodawcą dostarczającym usługi stomatologiczne. Stawiamy na kompleksową ofertę. Do tej pory mieliśmy gabinety, które były włączone w część opieki ambulatoryjnej, natomiast teraz przede wszystkim otwieramy samodzielne centra stomatologiczne pod marką Lux Med Stomatologia” – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy.

Firma jest częścią większej grupy świadczącej usługi zdrowotne – grupy Bupa. Daje to dostęp do kapitału i pozwala na inwestycje w sprzęt, nowoczesne wyposażenie i specjalistów. Placówki w Krakowie to dopiero początek rozwoju osobnych, kompleksowych placówek stomatologicznych w Polsce. „Pierwsze nasze centra tego typu powstały w Warszawie. Uznaliśmy, że drugim miastem z podobnymi inwestycjami powinien być Kraków. Łącznie mamy już teraz 12 placówek w tym mieście. Z Krakowa pójdziemy dalej, czekają Poznań, Wrocław, Gdańsk” – podsumowuje prezes Rulkiewicz.